Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jak usunąć zapach z odzieży używanej?

Spis treści
- Ocet do neutralizacji zapachu
- Niska temperatura
- Alkohol na nieprzyjemne zapachy
- Uniwersalna soda oczyszczona
- Olejek sosnowy a używana odzież
- Pozostałe metody wywabiania nieprzyjemnych zapachów
- W jaki sposób usunąć nieprzyjemny zapach z odzieży? Wskazówki
Jesteś wielbicielem używanej odzieży? Jeśli tak, to z pewnością wiesz, że mają jedną wadę. Jest to nieprzyjemny i uporczywy zapach, który sam nie znika. Na szczęście z pomocą przychodzi Ci ten poradnik. Dowiesz się z niego, jakie są metody usuwania nieprzyjemnego zapachu z ubrań. Poznaj wskazówki, jak sobie poradzić z problemem!
Ocet do neutralizacji zapachu
Kupiłeś odzież używaną online i nie wiesz, jak się pozbyć nieprzyjemnego zapachu? Zastosuj ocet nie tylko do sprzątania! Jego zaletą jest to, że jest tani. W celu wypróbowania octu wlej ½ szklanki do komory z proszkiem przed praniem. W ten sposób usuniesz zapach stęchlizny. Sprawisz, że ubranie będzie neutralnie pachniało. Uważaj jednak na delikatne materiały. W przypadku na przykład kaszmiru zastosuj inne metody w celu jego odświeżenia.
Niska temperatura
Zapach można zneutralizować szybko za pomocą niskiej temperatury, a konkretnie poprzez włożenie ubrań do zamrażarki. Pamiętaj jednak, aby wcześniej je zabezpieczyć foliową torebką. Następnie pozostaw je w zamrażarce na całą noc. Niestety z metodą tą wiążą się pewne ograniczenia. Chociaż nie niszczy koloru i struktury tkanin, to jednak nie zmieszczą się w niej większe ubrania. Szczególnie dotyczy to na przykład zimowego płaszcza.
Alkohol na nieprzyjemne zapachy
Byłeś w hurtowni odzieży używanej i przyniosłeś ubrania do domu, które niezbyt dobrze pachną? Wlej do atomizera wódki. Następnie spryskaj nią ubranie. Po wszystkim zapach będzie neutralny. Dlatego zaleca się dodatkowe pranie. Uwaga! Alkohol może na niektóre tkaniny działać odbarwiająco! Wcześniej wykonaj próbę, najlepiej w niewidocznym miejscu. Szczególnie dotyczy to zamszu.
Uniwersalna soda oczyszczona
Soda oczyszczona jest niezawodnym środkiem czyszczącym. W celu usunięcia zapachu z odzieży używanej dodaj sodę do zwykłego detergentu. W ten sposób odświeżysz ubrania. Zamiast stęchlizny dzięki dodaniu płynu do płukania będzie wyczuwalny odpowiedni zapach.
Olejek sosnowy a używana odzież
Wybrałeś się do sklepu lub hurtowni z odzieżą używaną ? Do pozbycia się drażniącego zapachu użyj olejku sosnowego. Dodaj kilka kropli do komory z praniem. Następnie ustaw zwykły program z użyciem środków piorących. Wtedy pozbędziesz się zapachu stęchlizny i potu. Aby otrzymać przyjemny zapach, zastosuj ulubiony płyn do płukania.
Pozostałe metody wywabiania nieprzyjemnych zapachów
Wybrałeś się do sklepu z odzieżą używaną? Włóż ubrania do worka na śmieci. Następnie wsyp sodę oczyszczoną. Godzina wystarczy, aby zneutralizować zapachy. Możesz także namoczyć je w połowie szklanki sody na 4 litry wody. Alternatywą może być zastosowanie wody z octem. Wtedy do ½ szklanki octu dodaj kilka litrów wody. Po 2 godzinach dołącz ½ szklanki sody. Namaczaj przez następną godzinę. Stosuj poza tym neutralizatory zapachów czy metodę parowania.
W jaki sposób usunąć nieprzyjemny zapach z odzieży? Wskazówki
Przed przetworzeniem odzieży używanej nie mogą one być w jednej szafie z innymi ubraniami. Inaczej również zostanie na niej zapach z ubrań z drugiej ręki. W przypadku gdy za pierwszym razem nie dało się pozbyć nieprzyjemnego zapachu, wówczas powtórz mycie. Dobrą opcją jest wentylowanie odzieży na zewnątrz. Trwać to powinno kilka dni. Zimne, świeże powietrze umożliwia usunięcie uporczywych zapachów. Wzmocnienie efektu prania pozwoli użycie płynu do zmiękczania tkanin. Sprawdź, co oferuje skup odzieży używanej!
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana