Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Ile kosztują obrączki ślubne i jak je wybrać?

Spis treści
- Jakie są przykładowe ceny obrączek?
- Jakie czynniki wpływają na cenę obrączek ślubnych?
- W jaki sposób szukać idealnych ślubnych obrączek?
- Ile kosztują obrączki z brylantami?
Planujecie ślub? W takim razie koniecznie wybierzcie ślubne obrączki! Poznajcie rodzaje materiałów. Ile kosztują ozdoby u jubilera? Złoto, srebro, a może diamenty i brylanty? Odkryj przykładowe ceny i dowiedz się, jakie czynniki na nie wpływają. Co oznacza wysokość próby? Czy waga ma znaczenie? Jaki jest koszt brylantów? Odpowiadamy na pytania!
Jakie są przykładowe ceny obrączek?
Cena nowoczesnych obrączek ślubnych zależy w większości od kruszcu. Ozdoby z tytanu to koszt rzędu 300-2500 złotych. Wszystko jednak zależy od wagi, dodatków innych metali czy zdobień.
Ze srebra to cena około 200-300 złotych. Z kolei złote obrączki ślubne bez zdobień to cena od 800 do 1300 złotych. Jeden brylancik wiąże się z ceną 1500-1800 złotych. Natomiast ze wzorami kosztują od 1300 do 3000 złotych. Łączone złoto to z kolei koszt 1400-3000 złotych. Za to platynowe wyroby jubilerskie bez zdobień to już wydatek 5000-10000 złotych. Brylanty czy wzory podnoszą cenę, która wynosi od 8000 do 25000 złotych.
Jakie czynniki wpływają na cenę obrączek ślubnych?
Szukacie tanich obrączek ślubnych? Na cenę wpływa nie tylko kruszec, z którego zostały utworzone. Koszt zależy od takich czynników jak:
-
wysokość próby – określa stosunek w procentach danego kruszcu do domieszek metali. Może to być złoto, srebro czy platyna. Przykładowo 0 próba 999 składa się w 99,9% z czystego złota. Kolejne próby od 1 do 5 zawierają od 96% do 37,5% czystego złota. Zwykłe złote obrączki próby 750, a więc zawierające 75% złota to cena około 800-850 złotych. Z kolei największy udział kruszcu to cena rzędu 1300 złotych.
-
dekoracje – zdobienia obejmują grawery z obu stron, diamentowanie, wycinanie wzorów za pomoc lasera czy kamienie szlachetne jak między innymi rubiny, brylanty czy szmaragdy, satynowanie czy piaskowanie. Wtopienie jednego brylantu to koszt około 100-200 złotych. Grawerowanie natomiast to wydatek rzędu około 50 złotych od sztuki,
-
waga – określa ilość zastosowanego metalu. Im jest cięższa, tym jest lepiej chroniona przed mechanicznymi uszkodzeniami czy odkształceniami,
-
łączenie metali – popularnością cieszą się połączenia różnych barw złota czy tytanu i złota.
Ponadto na koszt wpływa renoma oraz marka. Droższe będą wyroby jubilerskie znanych i renomowanych sieci jubilerskich. Jest to związane nie tylko z materiałem czy usługą, ale też marketingiem.
W jaki sposób szukać idealnych ślubnych obrączek?
Chcecie obrączki ślubne o matowym szlifie czy w połysku? Najpierw odwiedźcie salon jubilerski. Sprawdźcie modele i dowiedzcie się, które Wam się podobają. Następnie ustalcie budżet. Dodatkowo wybierzcie typ materiału. Mogą to być obrączki:
-
z białego złota,
-
z różowego złota,
-
z tytanu,
-
ze srebra,
-
ze złota,
-
z diamentami,
-
z brylantami.
Ponadto zastanówcie się nad stylem ozdób.
Ile kosztują obrączki z brylantami?
Zamiast nietypowych obrączek ślubnych możecie się zdecydować na klasyczne z brylantami. Jeden brylant kosztuje około 100 złotych. W cenę wlicza się oprawa. Chociaż kamienie szlachetne wiążą się z wydatkiem rzędu kilkunastu tysięcy złotych, to jednak subtelny komplet obrączek z brylancikiem nie będzie kosztować więcej niż 1500-1800 złotych. Zainteresowaniem cieszą się brylanciki do połowy oprawione. Kosztują wówczas około 3-4 tysięcy złotych. Zamiast brylantów możecie się zdecydować na takie kamienie szlachetne jak:
-
rubiny,
-
szmaragdy,
-
szafiry,
-
cyrkonie.
Niestety w przypadku cyrkonii nie są one trwałe. Łatwo ulegają zniszczeniu. Mogą nawet pękać i się wykruszać.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana